Naplňujeme všechny znaky sociálního podniku, jak je definuje Ministerstvo práce a sociálních věcí.

2a) Podnik zaměstnává celkem 8 osob, z toho 4 jsou z CS. Osoby z CS jsou každá na 0,4 úvazu, tj. 1,6 přepočtených úvazků. Ostatní úvazky tvoří dohromady 2,3. Přepočtený počet úvazků podniku tak je 3,9 a osoby z CS tedy tvoří 41 %, což je více než minimálních 30 % podíl dle podmínek programu.

2b) Se zaměstnanci probíhá průběžná komunikace, jejich osobní priority a potřeby jsou zohledňování, v rámci individuální práce jsou s nimi řešeny i mimopracovní záležitosti.

Jakmile bude sociální podnik dosahovat zisku, tak minimálně 51 % z něj bude investováno zpět do rozvoje podniku (zejména do rozvoje zaměstnanců z cílových skupin). Budou též podporovány společenské a kulturní aktivity v Brně.

Se zaměstnanci je na pravidelných poradách probírána ekonomická situace podniku. Zaměstnanci sami přicházejí s nápady na zvýšení tržeb. Většinu z těchto podnětů ihned zapracováváme do naší činnosti.

Podnik má zpracované „Zásady ekologicky šetrného hospodaření v sociálním podniku“, které detailní popisují jak podnik nakládá s odpady, jakými opatřeními minimalizuje uhlíkovou stopu, jak nakládá s chemikáliemi (čistící prostředky), obaly, energií atd.

Sociální podnik podporuje osvětové aktivity v oblasti životního prostředí v rámci realizovaných přednášek a projekcí. Např.: doc.Ing. Jaromír Wasserbauer Ph.D. – Výroba elektřiny, co je ekologie a jak ,,čisté“ jsou elektromobily, Kino G13 (Zachraňte tygra), Kino G13 (Srdce dubu), Kino G13 (Volání Antarktidy) atd. 

Přednostní využívání místních zdrojů

Přednostní využívání místních zdrojů chápeme zejména jako přednostní zaměstnávání místních obyvatel a nakupování od místních dodavatelů. Dále se zahrnujeme i naši spolupráci s místní veřejnou správou  a spolupráci s místními aktéry / organizacemi.

Tyto organizace –  místní aktéry – můžeme rozdělit do následujících skupin:

  • Profesní organizace (sdružující např. výtvarníky – Unie výtvarných umělců ČR …)
  • Kulturní instituce (Moravské zemské muzeum)
  • Organizace pracující s lidmi s handicapem
  • SŠ a VŠ uměleckého zaměření v Brně

Ve výstavním plánu máme vždy každoročně i několik výstav umělců z Brna  a Jihomoravského kraje.

Spolupráce s místní veřejnou správou

Získáváme záštity od oficiálních představitelů města na naše akce:

  • Záštita primátorky statutárního města Brna, JUDR. Markéty Vaňkové
    Záštitu poskytla paní primátorka nad činností ,,Galerie a komunitního centra G13 zadní trakt“ v období 1. listopadu 2022 – 31. prosince 2024 v Brně
  • Záštita starosty Městské části Brno – Střed Ing. Arch Vojtěcha Mencla

Záštitu pan starosta poskytl nad provozem Galerie G13 (zadní trakz) a arteterapeutického klubu v období od 1. ledna 2023  do 31. prosince 2024.

 

Spolupráce s místními aktéry / organizacemi

Tyto organizace-  místní aktéry můžeme rozdělit do následujících skupin:

  • Profesní organizace (sdružující např. výtvarníky – Unie výtvarných umělců ČR …)
  • Kulturní instituce (Moravské zemské muzeum)
  • Organizace pracující s lidmi s handicapem
  • SŠ a VŠ uměleckého zaměření v Brně

V každé z těchto kategorií máme několik partnerů, se kterými pravidelně spolupracujeme na společných akcích.